BG | EN

Новини

Германия - Аржентина - кой ще вдигне купата на Мондиал 2014

Дойде и един от най-дългоочакваните моменти за тази година – финалът на Световно първенство 2014 г. След 31 дни и 63 мача наближава времето, в което ще бъде определен шампионът на двадесетото световно първенство.

Тази вечер от 22:00 ч. на стадион "Маракана", Германия и Аржентина отново се изправят един срещу друг в най-важния футболен мач. Последният път, в който двата отбора се бориха за купата на Мондиала, е преди цели 24 години. Тогава Германия побеждава Аржентина с 1:0 след гол от дузпа в 85-ата минута и печели световната титла за трети път в своята история.

Германците са определяни за фаворит от повечето специалисти. Те отбелязаха 17 гола до момента, пометоха отбори като Бразилия и Португалия и доказват, че са в отлична форма. За тях това ще е рекорден осми финал, като изпреварват Бразилия по този показател.

Аржентина нямаше подобни впечатляващи резултати, но показа отлична организация, тактическа дисциплина и много стабилна игра в защита.  Да не забравяме също, че аржентинците си имат и Лионел Меси, което кара всички да тръпнат в очакване дали капитанът на „гаучосите“  няма да вдигне над главата си световната титла.

Бъдете част от незабравимото футболното събитие тази вечер, точно в 22:00 ч. българско време - пред телевизорите или на живо онлайн на bnt.bg/fifaworldcup.